העידן החדש בחברות היי טק - "בנק ימים" לנסיעות לחו"ל

עו"ד מיה ליסיצקי, אמנון גור סוכנות לביטוח (2000) בע"מ 2,339
העידן החדש בחברות היי טק - "בנק ימים" לנסיעות לחו"ל

נסיעות עסקים לחו"ל מטעם מקום העבודה, הפכו לדבר שבשגרה במהלך השנים האחרונות.
 
העולם הפך לכפר גלובאלי, ובכל נקודה על הגלובוס ניתן למצוא עובדי חברות ישראליות אשר שוהים לתקופות קצרות וממושכות, למטרות עסקיות כאלו ואחרות.
 
על אף השימוש הנרחב בטכנולוגיה מתקדמת, שיחות ועידה טרנס אטלנטיות, אינטרנט וכיו"ב, עדיין אין תחליף לפגישות עסקיות פנים אל פנים, השתתפות בכנסים והרצאות, ביקור בסניפי החברה בחו"ל ונסיעות של עובדי החברה לשם סגירת עסקאות עם לקוחות פוטנציאליים.
 
הביטוח הרפואי המתאים לנסיעות אלו שבהן עובדי החברה יוצאים במשימה עסקית, לעיתים למקומות נידחים על גבי הגלובוס, נתפס לעיתים כ"שולי וזניח", אולם הינו חשוב ביותר לשם הבטחת שלומם של עובדי החברה בכל מקום אשר בו הם נמצאים בעולם.
 
פוליסת הנסיעות העסקית המכונה "בנק ימים", נבנתה באופן חדשני וייחודי לחברות היי טק ותעשיה, כדי לתת כיסוי ביטוחי רפואי למצבי חירום בלתי צפויים אשר עשויים להתרחש לכל עובד החברה (גם אם אינו ישראלי) או מי שנשלח מטעמה, במהלך השהות מעבר לים.
 
חשיבותו הרבה ויתרונו העיקרי של "בנק הימים", בכך שרכישתו הינה קלה ונוחה מאוד, אין צורך בחיתום רפואי לעובדי החברה (ובלבד שלא ידוע על אשפוז בגין עמוד שדרה/אירוע או שבץ מוחי בחודש שקדם לנסיעה) והדיווח מתבצע אחת לרבעון רטרואקטיבית על ימי השימוש שנוצלו על ידי החברה.
 
הפוליסה כוללת כיסויים נרחבים ביותר:

 • החמרה של מצב רפואי קיים (חשוב ביותר!)
 • הרחבה לנסיעות עובדי החברה שאינם תושבי ישראל (חשוב ביותר לחברות שלהן סניפים רבים בחו"ל)
 • פינוי אווירי והטסה רפואית
 • כיסוי לתאונת עבודה/תאונת דרכים
 • כיסוי לרעידות אדמה
 • כיסוי במקרה של אירוע/פעולת טרור
 • הרחבת ביטול השתתפו עצמית לרכב שכור (חדשני)

 
וכדי להפוך את החיים לקלים ופשוטים הרבה יותר עבור החברות:
 

 • מה אם מנהל בכיר בחברה מעוניין להאריך את נסיעתו העסקית ולשלב בה גם חופשה עם משפחתו? או שמבקש לעשות גיחה בסופ"ש בין פגישה לפגישה ליום של סקי או סנובורד?
 • מה אם אבד או נגנב המחשב הנישא? נגנב הטלפון הסלולרי?
 • מה אם חלילה טס עובד החברה לחו"ל ובוטלה הפגישה העסקית?
 • מה קורה במצב של פשיטת רגל של חברת התעופה?

 
המודולריות של בנק הימים, ויכולת ההרחבה של הכיסויים, נועד לתת פתרון לכל צורך ביטוחי אשר מתעורר לעובדי ומנהלי החברה, ולהקל בצורה משמעותית על ההתנהלות העסקית גם בפן הרפואי-ביטוחי.
 
טוס בראש לשקט לסגור את העסקה הבאה, אך אל תשאיר את הבריאות מאחור.....
   
מחלקת סיכונים מיוחדים בסוכנות "אמנון גור", OMC מורשה לויד'ס, המונה כ- 10 עו"ד וכלכלנים המתמחים בתחומי ביטוח אחריות מקצועית, דירקטורים ונושאי משרה, פוליסת נסיעות לחו"ל, חבות המוצר וניסויים קליניים, וביטוחים פיננסים מורכבים תשמח לעמוד לרשותך בהשגת פוליסות רחבות המותאמות לצרכים הספציפיים של חברתך.
 
בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה, 
 
עו"ד מיה ליסיצקי
 
מנהלת מחלקת סיכונים מיוחדים
 
אמנון גור סוכנות לביטוח (2000) בע"מ
 
אמנון גור חתמים בינ"ל סוכנות לביטוח כללי (2012) בע"מ