הנפקת ויזת עבודה לארה"ב

האם עובדי חברה ישראליים עומדים בפני קשיים חדשים?

רילוקיישן סורס 1,903

רובנו מודעים לקשיים הכרוכים בתהליך הגשת בקשה והנפקת ויזת עבודה לארה"ב עבור עובדים בחברה, אך לרוב לא ידוע על הידוק מגמת ה"אנטי מהגרים" שהאומה האמריקאית מובילה בשנים האחרונות. מובן שההליך הבירוקרטי כשלעצמו הוא סבוך ומייגע, אך מעבר לשגרת הניירת והאדמיניסטרציה המוכרת, הרוחות הנושבות לאחרונה מציגות הערמת קשיים חדשה, שמקורה במגמה המדינית הבדלנית יותר של האמריקאים. אז ממה נובעת מגמת ההחמרה הזו וכיצד תוכלו להנפיק לעובדים בחברתכם ויזת עבודה לארה"ב בכל-זאת? הנה כל הפרטים –

אמריקה למען אמריקה

למרות היחסים הדיפלומטיים החיוביים והשיתופיים בין ארה"ב לישראל, הליך הנפקת ויזת העבודה לחברות ובעלי עסקים ישראלים אינו נהנה מהקלות מיוחדות בפרוצדורה. הקשחת המשטר ויחס הקונגרס האמריקאי בדבר קליטת מהגרים באה לידי ביטוי באופן בולט בדוגמה המתייחסת להגרלת האשרות הקרויה Lottery Visa. מידי שנה, מנפיקה ארה"ב כ- 55,000 אישורי ויזה למהגרים ברחבי העולם, היכולים להתחרות על הסיכוי הנכסף לקבל אשרת עבודה. מבחינת מהגרים ישראלים,  הסיכויים אינם אטרקטיביים כמו שהיו בשנים קודמות, והזכות לקבלת האשרה אף הולכת ומצטמצמת. עובדה זו איננה מפתיעה בהתחשב בזה שכבר בבחירות האחרונות לנשיאות ניתן היה להיווכח שהמגמה הפוליטית-חברתית בארה"ב נוטה לכיוון שמרני יותר עם נצחון הרפובליקנים, ובראשם הנשיא דונלד טראמפ.

ומה לגבי יזמים וסטארטאפיסטים?

אם חשבתם שעבור יזמים ואנשי סטארטאפ מרווח התמרון רחב יותר, מסתבר שלא כך הם פני הדברים. בימי נשיאותו של ברק אובמה, הוצע שינוי חוק במסגרת רגולציית ההגירה לארה"ב אשר תמך במדיניות - International Entrepreneur Rule) IER), או בשמה הנוסף, Start-upVisa.

הצעת חוק זו מאפשרת לזרים שנולדו מחוץ לארה"ב ואינם בעלי אזרחות, לקבל אשרת עבודה במדינה בתנאי שהם מקדמים מיזמים עסקיים על אדמת ארה"ב. כמובן שאישור הויזה מותנה בתקופת מבחן הנתונה תחת תנאי אדמיניסטרציה מדוקדקים. אולם, כאשר התחלפה הנשיאות ודונלד טראמפ תפס את מקומו של אובמה, החלו ועדיין נעשים מאמצים על-מנת לבטל את הצעת חוק זו ולמנוע את יישומה בעתיד. מוזר? לא רק אתם חושבים כך, בייחוד בהתייחס לעובדה שנכסי הסטארטאפ בארה"ב אשר הוקמו על-ידי מהגרים, מוערכים בכמילארד דולר בשווי שוק.

עורך הדין ג'יימי כהן, מן המובילים בהתמחותו בדיני הגירה בינלאומיים, אשר עובד בשיתוף-פעולה הדוק עם חברת Relocation Source, מציג את מגמת הקשיחות האמריקאית כהקצנה מנטלית תרבותית, ולא כטרנד קיצוני חולף: "אם בעבר אדם בעל אזרחות אמריקאית יכול היה לבקש אשרת עבודה (גרין קארד) עבור בןבת הזוג, או לכל אחד מבני המשפחה הגרעינית, הרי שכיום הצעת החוק הרפובליקנית תומכת באישור המוגבל רק לבןבת הזוג  או אחד מילדיו הקטינים על פי חוק."

על בסיס נסיונו המקצועי בתחום ובעקבות פעולות המשטר האמריקאי הנוכחי, עו"ד כהן אינו רואה סימני שינוי גישה אשר יטיבו בעתיד הקרוב עם אנשי עסקים ויזמים ישראלים בדבר הליך הויזה. דוגמה נוספת המחזקת את טענתו של כהן באה לידי-ביטוי בהצעת חוק המבקשת לשנות את דרישות הון ההשקעה עבור מיזמי פיתוח בארה"ב. אשרת הגרין קארד נחלקת לכמה סוגי ויזות כאשר זו המתמקדת במקרה הנוכחי נקראת ויזת E5 להשקעות חוץ. ויזה זו מאפשרת למשקיעי חוץ להיות זכאים לאישור גרין קארד במקרה וישקיעו הון המוערך בכ- 500,000 דולר עד מיליארד דולר עבור פיתוח פרויקטים על אדמת ארה"ב. ההצעה הנוכחית מבקשת להעלות את טווח סכום ההון המושקע, וכך לצמצם את רוחב המסגרת המתירה אשרה למשקיעים זרים.

הבקשות לליווי הגירה מקצועית הולכות וגוברות- כדאי לפעול מהר!

בקשות ההגירה והדרישה לקבלת ויזת עבודה לארה"ב, הן עבור עצמאיים והן עבור שכירים, הולכות וגוברות ככל שהעמקת היחסים העסקיים בין ארה"ב לישראל גוברת. במקביל גוברת הדרישה לליווי תהליך הגירה מקצועי, בעקבות הצעות חוק חדשות המאיימות להיכנס לתוקף באישור הקונגרס האמריקאי.

בתוך כך, חברת Relocation Source, בהתאם לחוות-דעתו של עו"ד ג'יימי כהן, ממליצה לחברות הנדרשות לשלוח את עובדיהן לארה"ב ומבקשות להתחיל בתהליך בירוקרטי זה – לעשות זאת כבר עכשיו, ללא דיחוי. בין אם עובדיכם זקוקים לויזת עסקים ובין אם לגרין קארד על סוגיו השונים, מומלץ להקדים את ההליך ככל שניתן על-מנת להיות זכאים להיכלל תחת המערכת המדינית הקיימת, לפני שינויי חוק צפויים. לתוצאות הטובות ביותר, וכדי לפשט את הפרוצדורה עד כמה שניתן ולמנוע עיכובים אדמיניסטרטיביים או הפסדים פיננסיים- חברת Relocation Source , בשיתוף עם עו"ד כהן, מלווה חברות בגדלים שונים ומכל התעשיות בארץ, להשגת ויזת עבודה לארה"ב בצורה יעילה וחסכונית בזמן ובעלויות.

גם אתם מוזמנים לצלוח את ההליך המורכב, ולהשיג לעובדיכם ויזת עבודה לארה"ב בצורה היעילה ביותר, עם מינימום סיכון לסירובים, עיכובים מיותרים או הפסדים כספיים. 

רילוקיישן סורס 073-275-7777.