שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

איך אנו יכולים לעזור לך להצליח?

מטרת שירותי מיקור חוץ של קבוצת גוברמן היא להעניק ללקוח פתרון לכל צרכיו החשבונאיים והפיננסיים או לחלקם מיום הקמת החברה, במהלך צמיחתה וגם לאחר שהגיעה לבגרות. השירות כולל בין היתר אדמיניסטרציה, הנהלת חשבונות, חשבות שכר, חשבות תפעולית ודיווח כספי, דיווחים לרשות לחדשנות ולמוסדות וניהול כספים במיקור חוץ.

קבוצת גוברמן מציעה שירות ניהול כספים גמיש אשר ניתן על ידי מנהלי כספים מנוסים ומותאם לנפח הפעילות הנדרש ולקצב צמיחת החברה.

כל חברה הרשומה בישראל מחויבת ע"פ חוק בביקורת דוחותיה הכספיים השנתיים ע"י מבקר חיצוני שהינו רואה חשבון. הדוחות הכספיים של כל חברה הינם המקור העיקרי לדיווח על מצבה הפיננסי של החברה אל מול רשויות המס, בעלי המניות והבנקים.
מחלקת הביקורת של משרד רואי החשבון גוברמן סטפן, המהווה חלק מהקבוצה, עורכת ביקורת למגוון חברות בתחומי ההיי-טק, הנדל"ן, התעשייה והשירותים. המחלקה עתירת ניסיון בביקורת לדוחות הכספיים של חברות פרטיות, חברות בינלאומיות וחברות בנות של בינלאומיות. המחלקה פועלת בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר תוך הקפדה על נהלי ביקורת, תקנים חשבונאיים רלוונטיים, כללי חשבונאות מקובלים ועמידה ביעדי הגשת הדוחות.
 

קבוצת גוברמן מציעה את שירות הפרויקטים הייחודי שלה, במסגרתו אנשי צוות מוכשרים וייעודיים יחליפו את העובד בכל משימותיו השוטפת ויספקו תמיכה חיצונית באופן זמני או חלקי במקרים כגון :

  • יציאה לחופשת לידה של מנהלת כספים, חשבת או מנהלת חשבונות.
  • כניסה לתהליך חשבונאי גדול ומורכב היוצר עומס תקופתי ומחייב תגבור הצוות לתקופה מסוימת כגון: הנפקה, מיזוג, הטמעת מערכות מידע או הצגה מחדש של דוחות.

חשבי הקבוצה מתמחים בכל סוגי הדיווח החשבונאי כגון: דיווח לבורסות השונות בעולם, לרשות החדשנות ולכלל גופי העידוד וההשקעה להם החברה תצטרך לדווח, כמו גם בהתנהלות נכונה וליווי הביקורת מול משרדי ה-Big 4.

במקרים של מחסור בידע או ניסיון מקצועי ספציפי כגון מעבר לדיווח על פי USGAAP, הטמעת מערכת מידע ספציפית, התמודדות עם הנפקה ומעבר לדיווח בהתאם לתקנות ניירות ערך, קבוצת גוברמן יודעת לספק את הידע הנדרש ודואגת להעבירו ולהטמיעו בארגון.

מטרת שירותי מיקור חוץ של קבוצת גוברמן היא להעניק ללקוח פתרון לכל צרכיו החשבונאיים והפיננסיים או לחלקם מיום הקמת החברה, במהלך צמיחתה וגם לאחר שהגיעה לבגרות. השירות כולל בין היתר אדמיניסטרציה, הנהלת חשבונות, חשבות שכר, חשבות תפעולית ודיווח כספי, דיווחים לרשות לחדשנות ולמוסדות וניהול כספים במיקור חוץ.

בעלי עסקים עצמאיים מחויבים בניהול ספרים שוטף ובהגשת דוחות אישיים שנתיים לרשויות המס. החוק אינו מחייב עריכת דוח שנתי על ידי רו"ח, אולם מומלץ מאוד כי בעל מקצוע עם ניסיון וידע, כמו זה הקיים במשרד רואי החשבון גוברמן סטפן, יסייע לנישום בעריכת הדוח על מנת לוודא שאין בו טעויות, שכל ההטבות האפשריות נלקחו בחשבון ושלא נגרמת לנישום חשיפה מיותרת.

גם חברות שצוות הכספים בהן עומד בכל משימותיו בהתנהלות השוטפת, נזקקות מעת לעת לעזרה ותמיכה חיצונית באופן זמני או חלקי. קבוצת גוברמן מציעה את שירות הפרויקטים הייחודי שלה שעונה על הצורך במקרים כגון:

  • כניסה לתהליך חשבונאי גדול ומורכב היוצר עומס תקופתי ומחייב תגבור הצוות לתקופה מסוימת כגון: הנפקה, מיזוג, הטמעת מערכות מידע או הצגה מחדש של דוחות.
  • מחסור בידע או ניסיון מקצועי ספציפי שמצדיק פניה לגוף מקצועי שיספק את הידע הנדרש וידאג להעבירו ולהטמיעו בארגון, לדוגמא: מעבר לדיווח ע"פ USGAAP, הטמעת מערכת מידע ספציפית, התמודדות עם הנפקה ומעבר לדיווח בהתאם לתקנות ניירות ערך.

מחלקת האדמיניסטרציה הייחודית של קבוצת גוברמן מתמחה במתן שירותים משלימים ללקוחות הארגון בכל הנושאים הקשורים לכספים, ניהול וייעול תהליכים.

השירות מותאם בעיקר לסטארטאפים וחברות קטנות ובינוניות אשר נפח פעילותן וגודלן אינם מצדיקים גיוס פונקציה אדמיניסטרטיבית לתוך החברה, אך הצרכים התפעוליים השוטפים קיימים כבר משלב הקמתה ורק גדלים עם הזמן (איתור משרדים, מעבר, רווחת עובדים, התנהלות מול ספקים וכו').

שירות האדמיניסטרציה במיקור חוץ המוצע על ידי קבוצת גוברמן עונה על כלל הצרכים האדמיניסטרטיביים של החברה החל מיום הקמתה וזאת תוך חסכון בזמן, בעלויות והענקת שקט ארגוני להנהלה ועובדי החברה.