"ביקוש עולה וגובר לפיתוחי AI בארגונים ותעשיות מגוונות ע"מ לייעל ולהפיק תובנת מבסיסי הנתונים שלהם"

280

"הבינה המלאכותית יצרה באזז גדול מאוד בשנה האחרונה. גם במגזר העסקי, לאחר שהוכיחה שניתן להשתמש בה לקיצור תהליכים, התייעלות, חסכון בזמן והפקת תובנות מנתונים. מדובר לא רק בחברות חדשניות, אלא גם חברות Low Tech המעוניינות לבחון את שילוב הבינה המלאכותית בארגון שלהן, משום שהן מבינות את היתרונות הגלומים בטכנולוגיה הזו", דברים אלו אומר יאיר רגב, סמנכ"ל הטכנולוגיות של קבוצת Ready.

לדברי רגב, "ההשתלבות של Generative AI בתעשיות שונות וההתרחבות למגזרים נוספים כמו אמנות, מוסיקה, משחקים וכדומה, תדגים את הפוטנציאל הרב-גוני שלה. השתלבות זו תגרום ליכולות יצירתיות מתוחכמות ומגוונות יותר תוך טשטוש הקווים בין תוכן אנושי לתוכן שנוצר על-ידי בינה מלאכותית.

"אנו ב- Ready Group חווים את הביקוש הגובר. אנו ערוכים כבר תקופה ארוכה להציע פיתוחים  בתחום הבינה המלאכותית היוצרת. אנו עובדים עם פתרונות עכשוויים כמו Chat GPT, כלי שפה גדולה – LLM, כלי AI לחיזוי ועוד".

אילו פרויקטים כבר ביצעתם?

"יש חברות שרוצות לייצר אוטומציה של פעילויות מסוימת בארגון כמו למשל מענה ללקוחות או ספקים, טיפול בטפסים, תחקור מידע ארגוני והסקת מסקנות, סיוע במחקרים מדעיים ועוד, אפשרויות רבות ככל העולה על הדמיון. אנו מבצעים פרויקטים מעניינים בעולמות תוכן שונים.

באחד הפרויקטים מזהים צורך בהאכלת דגים באמצעות הקולות שהם מפיקים וזאת על ידי למידת מכונה. בפרויקט אחר פיתחנו יכולות לזיהוי בעיות עיניים על פי ניתוח תמונות העיניים. באתגר נוסף ביצענו ניתוח של מחלות צמחים באמצעות ניתוח צילומים מרחפנים. יש לנו גם מספר פרויקטים לניתוח דאטה המגיעה מצילומי רכבים אוטונומיים ועוד".

לקבוצת Ready יש ניסיון רב גם בפיתוח שבבים וחומרה. אחד הפרויקטים החדשים שלנו משלב בין היכולות שלנו בפיתוח שבבים וחומרה לבין AI. הלקוח שלנו בונה רכיב של חיישן מבוסס AI. אנחנו מתכננים בשבילו שבב שמוטבע בו רשת נוירונים המאפשרת למידה של צליל או קול בעזרת טכנולוגיית AI וזאת על מנת לבצע את המשימה העיקרית של החיישן".

מהו הדבר הבא בתחום?

"אני מאמין שנראה יותר פרסונליזציה בעולמות ה- Generative AI מאחר והמשתמש נעשה יותר מתוחכם וידרוש תכנים ומוצרים שהוא מעדיף ומותאמים לו אישית. זה גם ייתן דחיפה רצינית ודגש על יישום חוויית משתמש גבוהה יותר.
בשנה הקרובה ארגונים יתמקדו ביכולת של ה- AI לאזן בין יצירתיות ופרסונליזציה ויציגו הזדמנויות ואתגרים לחדשנות ולשימוש יותר מותאם אישית".

אנחנו רואים צורך בפרויקטים עתידיים בשימוש בכלי AI ולימוד מכונה על מנת לתשאל ולחקור עסקאות ומידע ארגוני במטרה להיערך טוב יותר בהגשת מכרזים ובתחקור המידע הארגוני.

פיתוחים מורכבים בחומרה ותוכנה

קבוצת Ready מתמחה ב-R&D 360 ומעניקה מעטפת מלאה לפיתוח שבבים, תוכנה וחומרה מקצה לקצה. הקבוצה נוסדה ב-2007 ומעסיקה כ-170 מומחים בפריסה ארצית.

לפני מספר חודשים רשות החדשנות בחרה ב- Ready לבצע קורסי הכשרה לתפקידי פיתוח AI, Data Scientist. הלימודים מתקיימים בשיתוף פעולה עם רשות החדשנות כחלק מתוכנית לאומית אסטרטגית לקידום  AIוהכשרת מומחי AI לתעשייה עתירת הידע בישראל.

"התוכנית של Ready נבחרה לאחת מ- 20 התוכניות המובילות מבין עשרות שהוגשו לרשות החדשנות", מציין רגב בגאווה. "בימים אלו החל הקורס הראשון. המשתתפים מוכשרים בפיתוחי בינה מלאכותית והטמעתם, עיבוד תמונה ווידאו, עיבוד שפה טבעית, עיבוד שמע, עיבוד של נתונים וסנסוריים בינה מלאכותית יוצרת ועוד. בוגרי ההכשרה ימוצבו בקדמת הטכנולוגיה בתחום מבוקש כמו AI. ההכשרה תסייע במאמץ הלאומי של ישראל לעמוד בביקוש הגובר למומחי AI.

ההכשרה מועברת בפיקוח אקדמי של ד"ר משה בוטמן, מרצה לבינה מלאכותית המפקח ומוביל את ההכשרה.

 

לחצו כאן לפרטים נוספים אודות ReadyGroup